Lazer Ayna LAZER AYNA 
20MM
25MM
30MM
38MM
   

                                              LAZER AYNALAR 

            Aynalar kadın erkek tüm insanların artık vaz geçilmez bir objesidir. Lazer Ayna Özellikle evimizin mutlaka bir köşesinde bulundurmak istersiniz. Bunun içinde üretici firmalar Lazer Ayna Fiyatları ürettikleri ev eşyalarında ayna unsurlarına mutlaka yer vermektedir. Yatak odaları salonlar koridor banyo gibi evinizin her yerinde ayana kullanabilirsiniz. Ayna ihtiyacı insanlar için vaz geçilmez bir unsurdur. Bu yüzdende firmalar bu konu hakkında çeşitli alternatifler arayıp bulmaktadırlar. Hemen hemen yaşam alanlarımızı her yerinde ayna bulunmaktadır. 

            Evler iş yerleri alışveriş merkezleri dediğimiz gibi ayana yaşam alanlarımızda da sıkça kullanılan bir üründür. Boy aynası, lavabo aynası, makyaj masası aynası gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Şimdilerde ise iş yerleri ve evlerimiz için dekorasyon ürünü olarak çokça kullandığımız bu ürün gün geçtikçe çeşitliliğini artırmaktadır. Lazer ayna ise bunlardan bir tanesidir. Klasik olan düz kesim aynalara göre daha yuvarlak hatlara sahip olan bu ürünler daha yuvarlak hatlarla kesildiği gibi istediğiniz şekil ve model olarak ta tasarlamaktayız.

 

            Mesela bir balık modeli olarak üç ayrı ayna şeklinde duvar üzerine monte ederek birleştirip daha dekoratif bir hal aldırarak evinizin daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.  Biraz önce de değimiz gibi evinizin dekorasyonuna uygun istediğiniz her şekilde aynalarınızı lazer kesimi ile yapabiliyoruz. İster ağaç şeklin de küçük parçalardan fakat büyük bir aynaya sahip olabileceğiniz gibi yaprak şekilleri ile daha şık daha küçük bir aynaya sahip olmanızı sağlıyoruz.

 LAZER AYNA FİYATLARI

            Lazer ayna çeşitleri gün geçtikçe ürün yelpazesini genişleten bir ürünümüzdür. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış istediğiniz her şekilde ayna üretmek mümkündür. İster yatak odanızda ister salonda ister mutfakta hatta çocuk odalarınızda rahatça kullana bileceğiniz ürünlerdir.  Çocuk odalarınızda çizgi film kahramanları şeklinde bile ayna üretimlerimiz vardır. Her hangi bir çerçeve ya da altına kullanılan bir ürün olmadığı için de duvarınızın rengi ile çok şık ve farklı görüntülerin ortaya çıktığını göreceksiniz. Temizliği de gayet rahat olan bu ürünler son zamanların en şık ve moda tasarım aynalarındandır.

 

            Bu aynaların çeşitliliği tamamen sizin hayal gücünüze kalmıştır. Tamamen sizin zevklerinize ve isteklerinize göre üretimi yapılmaktadır. Mesela bir müzisyen ya da müzik sever seniz bir gitar modeli ya da keman çalan kadın figürü salonunuzda çok da sık duracaktır. Kalp şeklinde ya da birbirine ok atan aşk melekleri figürleri sizce de yatak odanızda şık durmayacak mıdır? Ya da çocuğunuzun odasındaki tavana küçük yıldızlarla kaplayarak hem daha geniş bir alan hissi verecek hem de çocuğunuzun çok daha güzel bir odası olacaktır. Sadece biraz kafa yorarak istediğiniz lazer kesim aynalarımıza sahip olabilirsiniz.

 

            Akrilik bir maddeden yapılan ürünlerimiz normal camlar gibi kırılma özelliği olmayan bir ürün olduğu için düşüp kırılma gibi bir ihtimali yoktur ve diğer aynalara göre daha az tehlikelidir. Normal camlarda lazer kesimi ve şekil verme olasılığı daha düşük olduğu için akrilik ürün kullanmaktayız. Lazer ayna fiyatları şeklinizin duvarınızda kaplayacağı alan hesaplanarak yapılmaktadır. Kaplanacağı yer hesaplandıktan sonra seçtiğiniz şekil kalınlığı ve kesim şekli gibi değişen unsurlar üzerinden yapılmaktadır.

 

            Diğer cam aynalara nazaran biraz pahalı bulabilirsiniz ama dediğimiz gibi normal cam ürünlerden hem daha dekoratif hem de daha az tehlikelidir düz cam bir ayna ile istediğiniz dekorasyonu yapamazsınız ya da düşüp kırılma tehlikesi olduğu için çocuklarınız ve sizler için güvenli değildir. Ürünlerimiz tamamen sizin hayal gücünüzü yansıtacak istediğiniz şeklin birebir aynısını yapacak şekilde çalışmaktayız. Lazer Ayna Bu yüzdende kaliteli ürünlerimiz ortaya çıkmaktadır.

LAZER AYNA

Bu parçada lazer kesim makinalarında ayna adı verilen bu mühim parçanın temizliği ve doğru bir şekilde ayarlanması üzerinde durulmuştur.

Lazer kesim makinelerinde lens yardımıyla inceltilen lazer ışınının yansıtıp ve iletiminden sorumlu parçaya ayna adı verilir.

Lazer kazıma veya lazer kesim tezgâhlarında yüksek kesim kalitesikullanılan lenslerebağlı olduğu kadar aynalarda büyük önem arz etmektedir. Lazerde tezgahlarda kesim yapan unsur lazerin gücünden ziyade lazer ışınının belli bir noktaya (Watt/birim alan) yoğunlaşmasını sağlayan lens ve aynadır. Bu bağlamda aynalar lazer kesim makinalarının en önemli parçaları arasında yeralmaktadır.

Oluşturulan lazer ışını tek basına hiçbir kesme veya kazıma işlemi yapmayacaktır.  Bu kazıma ve kesme işlemini yapabilmek için oluşturulan lazer ışını bir aynalar ve mercekler sisteminden geçirilerek inceltilip, yoğunlaştırılması gerekmektedir.

Örneğin 0.003" çapında bir alanda 40 W lazer gücü, 0,005" çapındabir alanda 40W gücünden çok daha etkilidir.  Lazerler kesimtezgahlarıiçin aynalar odak uzaklıkları ve ışının odak noktasındaki boyutları ile tarif edilir. Optimal bir çözünürlülük için odak uzaklığının küçük ve lazer ışınının odak noktasındaki boyutları küçük olması şarttır. Ancak yüksek çözünürlülük beklendiğinde makinenin çalışma hızının çalışma prensibi gereği düşecektir. Verimli ve kaliteli bir kazıma veya kesim için ayna sistemin her daimtemiz ve pürüzsüz olması şarttır.

Odak uzaklığı ve yansıma bilindiği üzere kullanılan ayna ve merceğe bağlıdır. Lazer kesim makinalarında odaklanan ışının kalitesi kesim esnasında elde edilecek ürünün kalitesini bubla birlikte lazer kesim makinasının verimini doğrudan etkilemektedir.

Lazer kesim esnasında odak uzaklığı ile grafiğin ayrıntı derecesi ile ters orantılı, malzeme kalınlığıile ise doğru orantılıdır. Yani ne kadar artarsa lazer kazımasında veya kesimdeki odak uzaklığı o kadar kısalır. Ne kadar malzeme ne kalınlaşırsa odak uzaklığı o kadar artacaktır.

Bunun yanı sıra alanın derinliği lazer ışınının optimal şekilde odaklandığı alanı belirtir. Bunu da aynanın yüzeyi belirler. Aynanın yüzeyi tozlu ise, lazer ışınının kazıma üzerinde çalışılacak nesneye kadar aynı güçte yansımasını engeller ve yaptığınız kesim ve/veya kazımanın randımanı düşer. Ayna üzerinde biriken toz lazer ışını tarafından ısınır hatta yanarak aynaların hasarlanmasına sebep olur. Hasarlanan aynaların temizlenerek tekrar kullanımı mümkün değildir, yenileri ile değişmesi gerekir. Buda ek bir maliyet oluşturur

Peki tozu nasıl engelleriz?Ortamınız müsait ise makina çıkışından alınan havayı doğrudan çalışma mekanı dışına verecek havalandırma sistemi kullanmalısınız. Bu şekilde kazıma ve kesim sonrası makina içinde oluşan tozun makina içinde birikmesi engellenecektir. Havalandırma sistemi yeterli olmayan makinalarda kısa zamanda aynalarda birikerek arızalara neden olacaktır. Makinanızın günlük, haftalık ve aylık bakımlarını düzenli yapılmalıdır, bu bakımların nerdeyse hepsi sadece temizliğe dayalı bakımlardır. Bu sayedemakinemizin Verimi % 30 Artacaktır.

Lazer kesim makinalarının verimi lazer ışınının güç kaybına uğramadan tüp çıkışından çalışılan malzeme yüzeyi üzerinde odaklanmasına bağlıdır. Herhangibir sebep ile bir aynanın ayarının bozulmuş olması ışının malzemeye odaklanmamasına yol açabilir. Eğer kalitesiz bir kesim ve lazer kesim makinasının veriminde bir düşme söz konusu ise bu gözle görünür bir biçimde ise;

Önce mercek ve aynalar kontrol edilmeli daha sonra bir kompresör yardımı ile mercek ve ayna üzerine hava püskürtülmeli halen sorun çözülmediyse eğer ayna ve mercek yuvalarından sökülüp alkol ve pamuklu kağıt çubuk yardımıyla temizlenmeli. Bu işlemlerden sonrada halen lazer kesim makinasının veriminde ve kesim kalitesinde bir artış yok daha fazla kurcalamayıp büyük sorunlara yol açmadan servisle irtibata geçmek gerekmektedir.

 

 

.