Lazer Lens

LENS 50,8
LENS 63,5
LENS 70
LENS 100

   

                                            LAZER LENS 

            Aynalar kadın erkek tüm insanların artık vaz geçilmez bir objesidir. Lazer Lens Fiyatları Özellikle evimizin mutlaka bir köşesinde bulundurmak istersiniz. Bunun içinde üretici firmalar ürettikleri ev eşyalarında ayna unsurlarına mutlaka yer vermektedir. Yatak odaları salonlar koridor banyo gibi evinizin her yerinde ayana kullanabilirsiniz. Ayna ihtiyacı insanlar için vaz geçilmez bir unsurdur. Bu yüzdende firmalar bu konu hakkında çeşitli lens alternatifler arayıp bulmaktadırlar. Hemen hemen yaşam alanlarımızı her yerinde ayna bulunmaktadır Lazer Lens.

 

            Evler iş yerleri alışveriş merkezleri dediğimiz gibi ayana yaşam alanlarımızda da sıkça kullanılan bir üründür. Boy aynası, lavabo aynası, makyaj masası aynası gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Şimdilerde ise iş yerleri ve evlerimiz için dekorasyon ürünü olarak çokça kullandığımız bu ürün gün geçtikçe çeşitliliğini artırmaktadır. Lazer Lens ise bunlardan bir tanesidir. Klasik olan düz kesim aynalara göre daha yuvarlak hatlara sahip olan bu ürünler daha yuvarlak hatlarla kesildiği gibi istediğiniz şekil ve model olarak ta tasarlamaktayız. 

            Mesela bir balık modeli olarak üç ayrı ayna şeklinde duvar üzerine monte ederek birleştirip daha dekoratif bir hal aldırarak evinizin daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.  Biraz önce de değimiz gibi evinizin dekorasyonuna uygun istediğiniz her şekilde aynalarınızı lazer kesimi ile yapabiliyoruz. İster ağaç şeklin de küçük parçalardan fakat büyük bir aynaya sahip olabileceğiniz gibi yaprak şekilleri ile daha şık daha küçük bir aynaya sahip olmanızı sağlıyoruz.

 

            Lazer Lens çeşitleri gün geçtikçe ürün yelpazesini genişleten bir ürünümüzdür. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış istediğiniz her şekilde ayna üretmek mümkündür. İster yatak odanızda ister salonda ister mutfakta hatta çocuk odalarınızda rahatça kullana bileceğiniz ürünlerdir.  Çocuk odalarınızda çizgi film kahramanları şeklinde bile ayna üretimlerimiz vardır. Her hangi bir çerçeve ya da altına kullanılan bir ürün olmadığı için de duvarınızın rengi ile çok şık ve farklı görüntülerin ortaya çıktığını göreceksiniz. Temizliği de gayet rahat olan bu ürünler son zamanların en şık ve moda tasarım aynalarındandır.

             Bu aynaların çeşitliliği tamamen sizin hayal gücünüze kalmıştır. Tamamen sizin zevklerinize ve isteklerinize göre üretimi yapılmaktadır. Lazer Mesela bir müzisyen ya da müzik sever seniz bir gitar modeli ya da keman çalan kadın figürü salonunuzda çok da sık duracaktır. Kalp şeklinde ya da birbirine ok atan aşk melekleri figürleri sizce de yatak odanızda şık durmayacak mıdır? Ya da çocuğunuzun odasındaki tavana küçük yıldızlarla kaplayarak hem daha geniş bir alan hissi verecek hem de çocuğunuzun çok daha güzel bir odası olacaktır. Sadece biraz kafa yorarak istediğiniz lazer kesim aynalarımıza sahip olabilirsiniz.

             Akrilik bir maddeden yapılan ürünlerimiz normal camlar gibi kırılma özelliği olmayan bir ürün olduğu için düşüp kırılma gibi bir ihtimali yoktur ve diğer aynalara göre daha az tehlikelidir. Normal camlarda lazer kesimi ve şekil verme olasılığı daha düşük olduğu için akrilik ürün kullanmaktayız. Lazer Lens fiyatları şeklinizin duvarınızda kaplayacağı alan hesaplanarak yapılmaktadır. Kaplanacağı yer hesaplandıktan sonra seçtiğiniz şekil kalınlığı ve kesim şekli gibi değişen unsurlar üzerinden yapılmaktadır. 

            Diğer cam aynalara nazaran biraz pahalı bulabilirsiniz ama dediğimiz gibi normal cam ürünlerden hem daha dekoratif hem de daha az tehlikelidir düz cam bir ayna ile istediğiniz dekorasyonu yapamazsınız ya da düşüp kırılma tehlikesi olduğu için çocuklarınız ve sizler için güvenli değildir. Ürünlerimiz tamamen sizin hayal gücünüzü yansıtacak istediğiniz şeklin birebir aynısını yapacak şekilde çalışmaktayız. Lensleri Bu yüzdende kaliteli ürünlerimiz ortaya çıkmaktadır.

LAZER LENS FİYATLARI

Lazer kesim makinelerinde üretilen lazer ışınını incelterek işlem yapmanıza olanak verecek parçaya kullanılan odaklayıcı mercekler (focusing) lens adı verilir.

Lazer kazıma veya lazer kesim tezgâhlarında yüksek kesim kalitesikullanılan lenslerebağlıdır. Lzer Lens  Bu kameralarda yakın ve geniş açılı fotoğraflar çekimleri için farklı lenslerinkullanılmasıyla aynı mantıktadır. Bildiğiniz gibi çeşitli lensler odak uzaklıklarına göre farklılık göstermektedir. Lazer tezgahlarda lensin odağa olan uzaklığı yani odak uzaklığı inç olarak gösterilir. Odak ise en küçük ışın çapıdır. Çalışma mantığı olarak odağın önünde ve arkasında ışın tekrar genişler. Küçük ışın çapı yüksek enerji yoğunluğu, başka bir değişle 'agresif' ışın anlamına gelir.

 Lazerde tezgahlarda kesim yapan unsur lazerin gücünden ziyade lazer ışınının belli bir noktaya (Watt/birim alan) yoğunlaşmasını sağlayan lens ve aynadır. Oluşturulan lazer ışını tek basınahiçbir kesme veya kazıma işlemi yapmayacaktır.  Bu kazıma ve kesme işlemini yapabilmek için oluşturulan lazer ışını bir aynalar ve mercekler sisteminden geçirilerek inceltilip, yoğunlaştırılmalıdır. Örneğin 0.003" çapında bir alanda 40 W lazer gücü, 0,005" çapındabir alanda 40W gücünden çok daha etkilidir.  Lazerler tezgahlar için mercekler odak uzaklıkları ve ışının odak noktasındaki boyutları ile tarif edilir. Çok yüksek çözünürlülük için odak uzaklığının küçük ve lazer ışınının odak noktasındaki boyutları küçük olması gerektir Ancak yüksek çözünürlülük beklendiğinde makinenin çalışma hızının buna bağlı olarak düşeceği unutulmamalıdır. İşin çeşidine göre mercekler değişiklik göstermektedir

    Verimli ve kaliteli bir kazıma veya kesim için merceğin ve optik sistemin her daimtemiz ve pürüzsüz olması şarttır. Lazer makinelerde kullanılan mercekler odak uzaklığı ve odak noktasındaki lazer ışınının çapına bağlıdır. Lenslergünümüzde güçlü firmaların teknolojisine göre değişik biçimlerde kendilerine hasçeşitli kaplama tekniklerine sahiptir.

Hangi lensin kullanılacağı birkaç faktöre bağlıdır. Bunlar;

  • Lazerin gücü,
  • Malzeme tipi,
  • Grafiğin ayrıntı derecesi ve çözünürlüğü (dpi),
  • Malzemenin kalınlığıdır.

Lazer kesim esnasında odak uzaklığı ile grafiğin ayrıntı derecesi ile ters orantılı, malzeme kalınlığıile ise doğru orantılıdır. Yani ne kadar artarsa lazer kazımasında veya kesimdeki odak uzaklığı o kadar kısalır. Ne kadar malzeme ne kalınlaşırsa odak uzaklığı o kadar artar.

Bunun yanı sıra alanın derinliği lazer ışınının optimal şekilde odaklandığı alanı belirtir. Odak uzaklığı ne kadar fazlaysa alanın derinliği o kadar yüksektir. Örneğin, 5 inç lensin alan derinliği 2.5 inç lens için olanın yaklaşık iki katı olacaktır. Dolayısıyla daha kalın malzemelerinin kesim kenarı 5 inç lens kullanıldığında 2.5 inç lens kullanıldığı zamankinden daha düz olacaktır.

Aynı zamanda odak uzaklığı arttıkça lazer ışının çapı büyüyecektir. Sonuç olarak lazerin gücü daha geniş bir yüzeye dağıtılacaktır. Buda demek oluyor ki, yüzey alanı başına daha az güç uygulanacaktır. Bu nedenle daha büyük odak uzaklığına sahip bir lensin kullanılması ısıya hassas tepki veren laminant gibi malzemeler için avantajlı olacaktır. Anlaşıldığı üzere daha büyük odak çapı daha büyük hat genişliği demektir. Bu da dolum hatları lazerle daha büyük uzaklıktan ve daha hızlı kesilecektir.

Lens temizliğinde, profesyonel bir yardım almanıza gerek yoktur. Bir hava üfleme ampulü veya kompresör ile gevşek partikülleri üfleyerek yüzeyden temizlemenize yardımcı olacaktır.Tabi bu işlem için alternatif olarak lazer makinenizin basınçlı havasını kullanabilirsiniz. Tozu üfleyerek temizledikten sonra hala pislik olduğunu düşünüyorsanız, lensi lazer makinesinden dikkatli bir şekilde çıkarın. Çıkardıktan sonra çizebileceğinden lensleri çok dikkatli bir şekilde tutmak önemlidir, lensi tutmak için asla bir alet kullanmayınız. Lens yüzeyine az miktarda alkol döküp yüksek kalite %100 pamuk uçlu kağıt çubuk ile temizleyebilirsiniz. Lens hala kirli ise temizleme işlemini tekrarlayınbu sorununuzu çözecektir.

lazer lens, lazer lens Fiyatları, Lazer Makina Lensi, Lazer Lensi, fiyatları, Çeşitleri, Fiyatı, Lazer Mercek, Mercek, Lazer, Merceği, lazer lens, lazer lens Fiyatları, Lazer Makina Lensi, Lazer Lensi, fiyatları, Çeşitleri, Fiyatı, Lazer Mercek, Mercek, Lazer, Merceği, lazer lens, lazer lens Fiyatları, Lazer Makina Lensi, Lazer Lensi, fiyatları, Çeşitleri, Fiyatı, Lazer Mercek, Mercek, Lazer, Merceği,