Lazer Power ( Güç Kaynağı)

NOWA L2
80WATT İLE 120WATT ARASI GÜÇ ÇIKIŞI VARDIR

 
Lazer Power ( Güç Kaynağı)  NOWA L4 120WATT İLE 180WATT ARASI GÜÇ ÇIKIŞI VARDIR 
Lazer Power ( Güç Kaynağı)  PNOWA 60

                                          LAZER POWER

             Tek Renk elde etmek için geliştirilen optimum sistemlere lazer denir. Lazerin çalışma prensibi elektron geçişleri ile oluşan ışık fotonlarina dayanır ve lazerden günlük hayatımızda birçok noktada yararlanırız. Örneğin cd’nin içindeki verileri okumadan DVD Romların içeriğini okuma gibi birçok farklı alanda lazer sistemlerinden yararlanmaktayız. Optik maddenin bir lazer sayesinde ışıma yaptırılmasıyla lazer power oluşur. Lazer powered haberleşmede kullanılır milyonlarca veriyi aynı ayna bir merkeze iletebilecek teknolojiye sahiptir.

 

            Uzayda mesafe ölçmede askeri alanda haberleşme teknolojilerinde roket yapımında holografide fotoğrafçılıkta tıpta kansız ameliyatlarda kullanılan muhteşem bir teknolojidir ve insanoğluna faydası saymakla bitmez. Böyle bir teknolojiyi kendi içinde bölümlere ayırıp da inceleme yapmakta mümkündür çünkü böylesine geniş devasa bir alanı ayrıntılı biçimde ancak birimlere ayırarak inceleyebilirsiniz. Kendi içinde ana hatlarıyla beş farklı bölüme ayırmak mümkündür. Lazer power çesitleri katı yarı iletken gaz kimyasal sıvı lazer Power çeşitleridir.

 

            Kimyasal lazer: Bir gaz meydana getirerek kimyasal reaksiyon sonucu pompalar ve bu sayede çok büyük bir enerji açığa çıkarılmış olur buna örnek olarak da hidrojen ve flor elementleri tersine çevrilmiş bir ortamda hidrojen flüorur meydana getirmek için reaksiyona girdiklerinde lazer etkisi ortaya çıkar.

 

            Sıvı lazer: En çok kullanılan sıvı lazer çeşidi organik boyanın seyreltik bir çözücüsüdür bunlarla mor ötesine ve kızıl ötesine yakın çözeltiler elde edilir bu lazer türünün en önemli özelliği dalga boyunun geniş bir alanda hassas bir şekilde yayılabilir olmasıdır.

 

            Gaz lazer: İlk gaz lazer helyum ve neonun karışımı şeklinde kullanılmıştır. Bu gazlar yüksek voltaj altında iyonize edilir bu sayede fotonu yayılmasına sebep olurlar. Yarı iletken lazer: Yarı iletken malzemelerden elde edilir genellikle boyları 1 milimetreden kısadır çok verimli bir çalışma için ortam sıcaklığı oda sıcaklığının çok altına düşürülmemelidir. Katı lazer: Bu lazer türü yüksek enerji düzeyinden dolayı optik pompalar aya fazla ihtiyaç duymaz ve bu sebepten dolayı tercih edilir haberleşme sistemlerinde yaygın olarak kullanılan lazer sistemlerindendir.

 

            Lazer sistemlerinin insanlara en büyük katkılarından biriside sağlık alanında getirdiği yeniliklerdir bugün sağlık sektöründe eğer lazer sistemlerini kullanmıyor olsaydık dünyanın birçok yerinde insanlar daha genç yaşta birçok hastalığın çaresi olmadığından dolayı hayatlarını kaybedeceklerdi.

 

            Bugün sağlık sektöründe bulunduğumuz noktanın en az 20 yıl gerisinde olacaktır. Lazer sistemleri estetik anlamında da tam bir çığır açmış ve bu yüzyıla damga vurmuştur. Bu sistemler sayesinde bugün yüz vücut güzelliği açısından birçok iyileştirme bu teknoloji kullanılarak yapılıyor.

 

            Tabi ki bu durumun yan etkisi olup olmadığı şuanda bilinmemekte ama u konunun uzmanları abartıya kaçılmaması gerektiğini ilerleyen yıllarda farklı yan etkilerinin bilinmeyen yönlerinin olabileceğini ve bu yüzdende dikkatli olunması gerektiğini söylemektedirler. Tabi ki bu kadar teknolojik sistemlerin birde ekonomik boyutu var lazer power fiyatları günümüzde orta seviyededir ama ilerleyen yüzyıllarda daha popüler daha gelişmiş ve teknolojik anlamda daha iyi bir seviyede olacağı düşünüldüğünde için fiyatında düşme olacağı tahmin edilmektedir.

 

            Yirmi birinci yüzyılın sonlarına doğru lazer sistemlerinin çok farklı noktalarda çok ekonomik boyutlarda kullanılacağı uzmanlarca tahmin edilmektedir. Bu durum içinde bulunduğumuz mahalleye semt şehre ülkeye dünyaya basamak atlatacak düzeyde olacağı öngörülmektedir bundan 20 yıl önce kimse bu günü tahmini bırakın hayal bile edemedi kansız bıçaksız acısız ameliyat olacağımızı söylemişler.

 

             Hangimiz inanabilirdik ki bu tür şeyler söyleyenler aklını kaybetmiş diyebilirdik bundan sonra ise bugünkü imkânlar teknoloji geriye dönüp baktığımızda bize çık basit ucuz gereksiz gelebilir. Mesela bugün hayal olan ışınları bir süre sonra gerçeğe dönüşebilir ve insanlar istedikleri an istedikleri tarihe yere gidebilirler inanması zor ama imkânsız değil kısacası çok çaba sarf edip dünyamızı daha iyi bir noktaya taşımak dileğiyle. 

LAZER GÜÇ KAYNAĞI

Bu parçada lazer kesim makinalarında lazer güç kaynağı adı verilen bu mühim parçanın görev ve çeşitleri üzerinde durulmuştur.

Lazer kesim makinalarında, lazer güç kaynakları lazer tüplerinin lazer kesim makinalarından aldıkları farklı sinyaller ışığında çeşitli güçlerde çıkış verilmesini sağlar.

Lazer güç kaynakları lazer tüplerle birlikte senkronize çalıştıklarından lazer güç kaynakları lazer tüpüne göre değişkenlik göstermektedir. Güç kaynakları model ve çalıştırabileceği tüp cinsine göre farklılık gösterir. Lazer güç kaynakları isimlendirilirken kullanılan lazer tüpünün adını alır. Bu nedenle genellikle lazer tüplerinde olduğu gibi iki tane lazer güç kaynağı vardır. Bunlar; Co2 Lazer güç kaynakları ve radyo frekansı lazer güç kaynaklarıdır.

 Co2 Lazer güç kaynakları: Kullanılan Co2 lazer tüplerinin makineden aldıkları çeşitli sinyalleri güç çıkışlarına çevirir. Co2 tüplerinin çalışma prensibi gereği yüksek voltaja ihtiyaç vardır. Bu nedenle Co2 lazer güç kaynakları Co2 tüplerine uygun voltaj yeterliliğine sahiptir.

Co2 Lazer güç kaynaklarının kullanım alanları lazer kesim, lazer kazıma, akrilik, ahşap, kumaş, kauçuk, deri üzerine kesim ve işleme yapan makineler olarak sıralana bilir.

Radyo frekansı lazer güç kaynakları:Kullanılan radyo frekansı lazer tüplerinin makineden aldıkları çeşitli sinyalleri güç çıkışlarına çevirmekle görevlidir.

Radyo frekansı lazerleri, yüksek frekans ile fakat düşük voltajla çalıştığından radyo frekansı lazer güç kaynakları Co2 lazer güç kaynaklarına göre çok az voltaj üretmektedir. Bu yönü radyo frekansı lazer tüplerininömürleri uzun olmaktadır.

Tüp ömrünü uzatan güç kaynaklarının başlıca çeşitleri;

 • 60 WattPowerSupply(Güç Kaynagı)
 • 80 WattPowerSupply(Güç Kaynagı)
 • 100 WattPowerSupply(Güç Kaynagı)
 • 130 WattPowerSupply(Güç Kaynagı)
 • 150 WattPowerSupply(Güç Kaynagı)

Doğal olarak lazer güç kaynaklarının tamiri yapılmaktadır. Lazer güç kaynaklarının tamiri yapılırken dikkat edilmesi gereken unsur, önemli parametrelerin ve parçaların (lazer tüpü ve lazer kaynağı gibi) bir biriyle uyuşmasıdır. Bunlar birbiriyle uyuştuğu takdir delazer güç kaynağının tamiri mümkündür. Ama ne yazık ki günümüzde çoğu Çin firması müşteriler kendine muhtaç kalmasını sağlamak için lazer güç kaynağı içerisine kendilerine ait parametre yüklüyorlar bu tür lazer güç kaynaklarının tamiri olmuyor maalesef. Bu nedenle lazer güç kaynağı temin ederken güvenilir ve isim yapmış satış sonrası hizmet veren firmalar tercih edilmeli ki herhangi bir arıza durumunda destek alınması mümkün olsun.

 

Yeni nesil lazer güç kaynaklarının genel özellikleri:

 • Oldukça hızlı yanıt verme süresi sahip
 • Lazerin başlama ve sonlandırma kolayca kontrol edilir
 • Kapalı döngü kontrolü ve lazer tüpünün çalışma amperini kontrol eden geribildirim sistemine sahiptir.
 • Kendini koruma sistemine sahiptir.
 • Farklı ülkelerin gerilimi altında kullanılmasını sağlamak için, güç kaynağı üzerinde eşdeğer regülatörü ve stabilizatörü vardır.
 • Kararsız gerilim altında kararlı güç akımı çıkışı sağlar
 • Kısa devre koruması: Pozitif ve negatif terminali, güç kaynağı çalışma devresini otomatik korur ve keser
 • Açık devre koruması: Pozitif ve negatif açık olduğunda, güç kaynağı çalışma devresini otomatik korur ve keser
 • Etkinleştirmesinyali testi: Ekranda makine kontrol kartı elektrik sinyalini göstermeli
 • Sıcaklık ve nem testi: Sıcaklık ve nem standart değerini aştığında, güç kaynağı otomatik korurve lazer kullanımının güvenliğini sağlar.
 • Lazer tüp durumu testi: Herzaman lazer tüpü geribildirimi elektrik sinyalini izler ve lazer tüpü çalışma durumu üzerinde analiz yapar.
 • Arıza analizi: Otomatik analiz makinesi ve lazer tüp yetmezliği ve çoklu dil çalışması ekranına sahiptir.
 • Arıza ortaya çıktığında, önce ekranda gösterilen arıza uyarısına göre arızalar giderilmeli, sonra kesilen güç tekrar başlatılır böylece normal kullanabilir.

Lazer Power, Lazer, Pover, Power, fiyatları, çeşitleri, güç kaynağı, kaynakları, lazer lens, lazer lens Fiyatları, Lazer Makina Lensi, Lazer Lensi, fiyatları, Çeşitleri, Fiyatı, Lazer Mercek, Mercek, Lazer, Merceği, lazer lens, lazer lens Fiyatları, Lazer Makina Lensi, Lazer Lensi, fiyatları, Çeşitleri, Fiyatı, Lazer Mercek, Mercek, Lazer, Merceği, lazer lens, lazer lens Fiyatları, Lazer Makina Lensi, Lazer Lensi, fiyatları, Çeşitleri, Fiyatı, Lazer Mercek, Mercek, Lazer, Merceği,